منو اصلی
1398/08/24
 


  چاپ        ارسال به دوست

سعید جلیلی در همایش توسعه اقتدار ایران:

16 آذر جرقه‌ای در رویارویی با قدرت‌های جهانی

به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، سعید جلیلی  در همایش توسعه اقتدار ایران در شرایط تحریم که در دانشکده علوم پایه دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: خرسندم که در 16 آذر در جمع دانشجویان مشهدی حضور می‌یابم، 16 آذر ماه در حقیقت 60 سال فریاد آزادی‌خواهی یک ملت است که از دهان دانشجویان کشور شنیده شد.

جلیلی افزود: 16 آذر از آن جهت مهم بوده که جرقه‌ای در رویارویی با قدرت‌های جهانی بوده و از این حیث مهم است که بدانیم طرف رو در رو چه افرادی بوده‌اند و درک صحیح از آن داشته باشیم تا بتوانیم پس از 61 سال راه رسیدن به آرمان‌های یک ملت را بپیماییم.

نماینده رهبر در شورای امنیت ملی تصریح کرد: همان زمان پس از آنکه چند قدرت در جنگ جهانی دوم به پیروزی رسیدند مناسباتی را در جهان شکل داده و امروز نیز این انحصار طلبی ابر قدرت‌ها را در انرژی هسته‌ای و حتی NPT می‌بینیم که فقط چند قدرت می‌تواند از سلاح هسته‌ای برخوردار باشند.

وی عنوان کرد: امروز قدرت‌های جهانی مناسبات خود را بر مبنای زور و تزویر قرار داده که به عنوان مثال کسی که خود دارای سلاح هسته‌ای است کشور دیگر را متهم به استفاده از سلاح هسته‌ای می‌کند و یا در مورد حقوق بشر نیز همین موضع دیده می‌شود.f


١٥:٠٥ - سه شنبه ١١ آذر ١٣٩٣    /    عدد : ٤٠٦٠٦٥    /    تعداد نمایش : ١٠٣٤


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج