منو اصلی
1398/08/24
 


  چاپ        ارسال به دوست

سربازان یمنی
نگاهی به تحولات یمن

آیا انصار الله توان حمله به عربستان را ندارد؟

مرتضی اصفهانی // "فَلَمَّا أَحَسَّ عِيسَى مِنْهُمُ الْكُفْرَ قَالَ مَنْ أَنصَارِي إِلَى اللّهِ قَالَ الْحَوَارِيُّونَ نَحْنُ أَنصَارُ اللّهِ" پس هنگامی که عیسی در میان یهودیان کفر را احساس کرد فرمود: چه کسانی یاران من در راه خدا هستند. حواریون گفتند: ما یاران خدا هستیم
مقاومت اسلامی در یمن یا گروه انصار الله جریانی شیعی و به طور یقین در مسیر جبهه بین المللی
مقاومت اسلامی است که این روزها در آستانه به دست گیری کنترل کامل کشور استراتژیک یمن قرار دارد.
در چنین شرایطی عربستان که همواره یمن را همچون باقی کشورهای شبه جزیره عمق استراتژیک خود و بخشی از حیاط خلوت سیاسی خود دانسته است  و البته در همین راستا وظیفه حفظ امنیت خلیج استراتژیک عدن و تنگه باب المندب را نیز جهت ایفای نقش پوشالی ژاندارم منطقه برای شرکای غربی اش بر عهده داشته است؛ خود را در گیر وضعیتی می بیند که به از دست رفتن همه اعتبار سیاسی اش در منطقه ختم می شود.
عربستانی که از چند سال پیش قول خارج کردن کنترل عراق، سوریه و لبنان را از دست محور مقاومت به اربابان غربی اش داده پس از میلیاردها دلار هزینه و بدست نیاوردن هیچ نتیجه ای امروز در حال از دست دادن مهمترین منطقه تحت کنترل خود و تحویل دادن آن به محور مقاومت است.
در چنین شرایطی عربستان چاره ای جز حمله نظامی ندارد تا انصار الله را از عملیات پاک سازی یمن از شبه نظامیان وابسته خود بازداشته و انصار الله را درگیر نبرد همزمان در دوجبهه متفاوت کند.
در این میان جنبش انصار الله باید بین دادن پاسخ قاطع در جبهه زمینی به سعودی ها و ادامه پاک ساز یمن از تروریستهای انصار الشریعه و سایر مزدوران عربستانی، یکی را انتخاب نماید. مسلما بزرگترین هدف برای انصار الله بدست آوردن کنترل کامل یمن و بزرگترین دست آورد این جنبش می تواند تشکیل حکومتی اسلامی و ضد آمریکایی در استراتژیک ترین منطقه خاورمیانه باشد. کشوری که کنترل بزرگترین آبراه نفتی جهان را در اختیار داشته  و امنیت ترانزیت خطوط دریایی نفت را کنترل می نماید.


خوشبختانه انصار الله در شرایط ایجاد شده توسط عربستان یک امتیاز قابل توجه دارد. عربستانی ها توان حمله زمینی را ندارند و در خواست کمک های ایشان برای بدست آوردن این توان نیز از سوی پاکستان، مصر و ترکیه چندین بار رد شده است.
نیروی زمینی عربستان بسیار کم تعداد تر از نیروهای در خدمت انصار الله است و از دیگر سو این نیروها غالبا مزدور، تنبل و فاقد تجربه نبرد نظامی جدی اند و البته بنا به گزارش منابع رسانه ای غربی بیش از نیمی از آنان یمنی تبارند!
این نکته قابل انکار نیست که اگر عربستانی ها می توانستند به صورت زمینی و با استراتژی تصرف اراضی از سوی شمال یمن را مورد حمله قرار دهند آنگاه درگیر شدن در دوجبهه برای انصار الله اجتناب ناپذیر بود و به طور قطع توان نظامی این جنبش تحلیل رفته و فرآیند تصرف کامل اراضی یمن و تشکیل حکومت سراسری به امری غیر ممکن تبدیل می شد، اما خوشبختانه امروز این توان در عربستان وجود ندارد و انصار الله می تواند به روند پیش روی های خود در جنوب و شرق بدون نگرانی جدی از مرز های عربستان ادامه دهد و البته هر از گاهی از طریق برخی از قبایل یمنی همراه با خود با تصرف یک پایگاه مرزی سعودی و چند کیلومتر پیش روی در خاک عربستان، بی عرضگی این غول پوشالی را به رخ جهانیان بکشد.
در حقیت انصار الله با پاسخ ندادن به حملات جبونانه عربستانی ها که تنها در بمباران هایی با هدف جنگ روانی و تخریب زیر ساختها ادامه می یابد، از افتادن در پازل طراحی شده دشمن خود داری کرده و با قدرت به پیشروی در راستای اهداف خود ادامه می دهد.
به خاطر داشته باشیم چنانکه رهبر انقلاب تاکید کردند رژیم اسرائیل با مدرن ترین سیستم های نظامی خود منطقه فوق العاده کوچک و کم جمعیت غره را بیش از یک ماه به زیر آتش گرفت اما طرفی نبست و همچنان مقاومت در غزه ادامه دارد و پاسخ حملات اسرائیل را نیز می دهد و حتی توان نظامی اش کم نشده پر واضح است که استراتژی بمباران در کشور پهناور یمن با جمعیت بیست و چهار میلیونی هرگز جواب نخواهد داد و عربستانی ها به ازای هر روز ادامه عملیات بمباران به منفوریت بیشتر در بین ملت های منطقه و فشار بیشتری از سوی جامعه بین الملل برای پایان دادن به بمباران غیر نظامیان دست می یابند و هر لحظه بیش از پیش اعتبار خود را از دست می دهند.
انصارالله در صورت مرتکب شدن اشتباه درگیری با عربستان به همه جنایات این کشور در نظر متحدان جهانی اش مشروعیت می بخشد و حتی ممکن است متحدانی از کشورهای غربی را به بهانه حفظ امنیت بازار نفت و متحدانی از کشورهای اسلامی را به بهانه حفظ حرمت حرمین شریفین وارد نبرد زمینی کند و غرب را به تمام خواسته خود یعنی بهانه لازم برای حضور نظامی در یمن و نابودی جبهه مقاومت در این سرزمین برساند.
امروز آنچه مهم است این است که انصار الله هرچه سریعتر یمن را به اتحاد رسانده، عناصر تکفیری را نابود کرده و حکومت مرکزی مستقل و اسلامی را بنیاد نهد و برای همیشه کنترل بخشی از استراتژیک ترین سرزمینها و آبراههای جهان را از دست حکام وابسته به غرب و سرسپرده اسرائیل خارج سازد.
 باشد تا روند تحولات منطقه در آینده نزدیک به سمت بیداری همه ملل اسلامی و پاکسازی جهان اسلام  از همه حکومتهای سرسپرده تا نابودی کامل اسرائیل غاصب منجر گردد.


١٤:٤٩ - يکشنبه ٣ خرداد ١٣٩٤    /    عدد : ٤٣٧٥٢٣    /    تعداد نمایش : ١٩٦٠


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج