منو اصلی
1398/08/24
 


  چاپ        ارسال به دوست

چند روایت متفاوت از جبهه‌ها

این عکس‌ها حالتان را عوض می‌کند! /تصاویر

رزمنده‌ها وقتی سلاح‌هایشان را کنار می‌گذاشتند، برای جلوگیری از روزمرگی سرشان را در جبهه گرم می‌کردند؛ بعضی‌ها با کارهای خدماتی و بعضی‌های دیگر با ورزش و گعده‌های دسته جمعی.

به گزارش 598، مجله مهر نوشت: تصویری که از دفاع مقدس در ذهن خیلی هاست، همان تصاویر رزمنده ها با لباس رزم و سلاح به دست و آرپی جی بر دوش است. اما این، همه جنگ نبود. رزمنده ها هم اوقات فراغت داشتند، کارهای روزانه شان را می کردند و خیلی وقت ها که نیازی به جنگ و دفاع نبود، سلاح هایشان را کنار می گذاشتند و می شدند عین بقیه آدم های پشت جبهه. به کارهای روزانه می رسیدند، ورزش می کردند، مطالعه می کردند. سروصورتشان را صفا می دادند و بعضی های دیگر هم هوای همرزمانشان را داشتند و مشغول کارهای خدماتی می شدند. هرکسی با هر مهارتی تلاش می کرد به رزمندگان دیگر کمک کند. یکی نانوایی بلد بود، یکی کفاشی، یکی خیاط بود و یکی دیگر استاد سلمانی.

شاید آغاز هفته دفاع مقدس، بهترین بهانه باشد برای روایت های متفاوت از زندگی مردان شجاع و فداکاری که این حماسه 8 ساله را به نام خود ثبت کردند. عکس هایی که در این گزارش می بینید، روایت متفاوتی از همین ساعت های فراغت در جبهه هاست. بیشتر این عکس ها ی این گزارش از مجموعه های «فرهنگ جبهه» که در همان سال های دفاع مقدس منتشر می شد، انتخاب شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ١١:٥٩ - دوشنبه ١ مهر ١٣٩٢    /    عدد : ٣٠١١٦٧    /    تعداد نمایش : ٣٥٥٨


کاربر مهمان
1392/11/26 19:53
2
3
خیلی حال کردم دستتون درد نکنه من هر چی تو زندگیم کسب کردم از برکات اردوی جنوب و شهداستو خیلی دوست هر از گاهی از شهدای مناطق هم یاد کنید همراه عکس با حالشان همچون شهید حاج حسین خرازی خیلی تو طلائیه از ما پذیرایی کرد یادش بخیر
کاربر مهمان
1392/09/20 10:5
3
6
راه ویاد شهدا ورزمندگان پاینده باد
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج